Hopp til innhold

Arealstatistikk for Norge

Oppdatert: 09.03.20

Her finner du størrelsen på norsk landareal, samt hvilke kommuner som er Norges største og minste.

Størrelsen på Norge:

  • Fastlands-Norge: 323 808 km²
  • Svalbard (inkl. Bjørnøya): 61 022 km²
  • Jan-Mayen: 377 km²
  • Kongeriket Norge: 385 207 km²

Landareal per kommune:

  • Størst: Guovdageaidnu – Kautokeino 9707,34 km2
  • Minst: Kvitsøy 6,29 km2

Innsjøareal i kommunene:

  • Guovdageaidnu – Kautokeino, 704,22 km2
  • Relativt mest: Hole 30 %
  • Minst: Kvitsøy 0,01 km2
  • Relativt minst: Hvaler 0,07 %

Finn arealet for din kommune

I tabellen under kan du se det totale arealet for din kommune. Tallenes verdi er kvadratkilometer (km2).

Du kan også laste ned arealstatistikken i excel på Geonorge (velg "Åpne nedlastinger").

Tips: I tabellen under kan du sorter kolonnene i stigende eller synkende rekkefølge ved å trykke på titlene. Du kan også søke i tabellen.

KommunenavnTotalt arealFastland og øyerHavflateÅpent områdeSnø, is og breInnsjøElv med tørrfallMyrSkogDyrket markBy- og tettbebyggelseIndustriområdeAnnet
Oslo480,75454,1226,6451027,110,616,59289,137,9562,264,445,02
Eigersund1061,64432,48629,15271,59043,81,295,3288,816,943,40,680,66
Stavanger776,16262,52513,6493,970603,5886,2743,724,523,171,32
Haugesund365,672,68292,9237,1704,3103,2914,662,569,4110,27
Sandnes1140,541040,5699,98633,56095,511,499,29224,9654,9415,3732,44
Sokndal868,16294,98573,18172,98027,030,82,781,955,521,1402,85
Lund408,42408,420179,65053,950,565,54153,7613,910,9700,09
Bjerkreim650,56650,560412,41071,022,238,41131,723,590,5600,63
1060,46257,99802,47141,1609,740,471,4712,4686,834,640,640,59
Klepp546,68113,49433,1919,39010,860,270,693,7773,453,71,010,35
Time183,19183,190105,17012,090,222,9613,343,844,350,540,72
Gjesdal626,5617,988,52425,87057,652,126,03103,5919,012,760,270,68
Sola565,3469,05496,2922,1300,2200,452,529,815,052,965,92
Randaberg90,7224,7166,016,2400,600,041,3314,141,670,450,24
Strand392,64261,69130,9587,25025,860,221,91126,2114,983,650,321,28
Hjelmeland1162,761067,7894,98589,690117,722,0119,68316,2321,30,320,20,64
Suldal1909,021736,65172,37924,711,46150,743,3919,68614,6419,291,120,181,45
Sauda564,76546,5618,2351,08037,911,144,59144,923,961,780,530,63
Kvitsøy362,446,29356,165,1500,010000,90,2100,01
Bokn188,6247,17141,4534,7102,602,383,363,820,2600,05
Tysvær635,7425,48210,22142,96025,63012,36215,2424,762,141,950,43
Karmøy1347,71229,961117,75135,36010,410,0112,9224,9129,4912,171,792,91
Utsira859,576,32853,255,4300,0300,120,090,590,0500,01
Vindafjord765,04620,59144,45197,7021,160,715,21332,9750,461,740,40,24
Kristiansund669,4687,44582,0220,8201,230,047,3146,793,435,51,191,12
Molde1991,751503,36488,39785,976,6765,562,8777,49510,4343,437,441,142,36
Ålesund2521,92632,421889,5229,64024,790,3122,16296,9340,9315,130,961,57
Vanylven483,59385,2298,37263,92019,630,299,171,0519,440,340,091,36
Sande458,0593,21364,8568,9803,0401,311,327,990,410,030,13
Herøy1193,29119,521073,7690,7101,5101,7315,977,281,950,230,16
Ulstein256,6297,2159,4265,4802,3201,2321,853,662,10,460,11
Hareid135,0782,2752,842,1805,430,021,0627,354,291,40,160,4
Ørsta788,27661,58126,69377,13,4411,240,7110,06230,4824,372,980,330,87
Stranda944,37865,8778,5566,1215,720,390,8412,48233,614,641,250,220,64
Sykkylven400,6337,862,8148,143,48,960,37,63152,6613,961,80,350,59
Sula122,9858,5164,4724,2101,4501,5726,132,612,210,250,09
Giske907,7740,54867,2321,9700,6600,42,9210,932,2701,39
Vestnes466,41351,7114,71138,820,044,410,1112,32172,7419,92,260,380,72
Rauma1635,111502,15132,96932,9716,5254,066,1236,77416,9535,032,030,621,08
Aukra515,9160,64455,2725,6700,1014,0411,657,220,651,220,11
Averøy718,59175,68542,967,3402,790,0213,7870,3120,680,560,020,19
Gjemnes470,61381,6388,97104,61010,260,2935,3206,7323,880,350,050,15
Tingvoll504,81336,8116851,55015,150,0422,82228,3418,080,520,030,28
Sunndal1799,591713,3786,221239,929,2760,195,1924,21347,2423,442,220,810,88
Surnadal1453,251366,0587,19720,910,8243,797,2586,41467,437,590,940,310,63
Smøla2154,49271,911882,58142,38010,760,06103,232,5812,320,320,030,23
Aure1048,31641,39406,92222,29019,140,5233,3343,1721,840,350,670,12
Volda998,58876,87121,71483,883,0742,810,4417,12298,8927,132,50,210,84
Fjord1260,221190,5869,64802,8527,3644,462,0612,79285,5614,250,530,050,66
Hustadvika1568,68521,91046,78156,16013,940,2768,48206,3371,833,040,291,57
Bodø4826,71395,273431,42647,530,35831,359,68559,4728,148,471,375,97
Narvik4091,783432,17659,62137,03107,38230,636,0859,3862,7319,595,161,312,96
Bindal1905,541266,07639,47746,140,0570,53,3420,5412,8112,190,4400,08
Sømna790,1195,2594,971,403,490,14,4785,9929,060,60,020,06
Brønnøy2099,161046,011053,16599,06045,131,9919,2349,7926,432,280,211,9
Vega2921,38164,792756,59128,5402,140,1111,5311,4310,690,2100,13
Vevelstad661,15539,05122,1380,390,4121,751,064,23123,967,140,0800,04
Herøy2262,164,462197,6452,2200,5701,736,382,980,5100,07
Alstahaug585,22188,12397,188,6300,960,015,3965,424,262,330,540,6
Leirfjord596,17465,26130,91267,37013,510,9318,36143,5521,070,2500,22
Vefsn2030,31929,41100,89993,55580,6710,6173,72731,0329,23,010,991,63
Grane2004,162004,160998,445,72109,812,89111,19755,469,690,5900,36
Hattfjelldal2684,322684,3201374,2112,35261,8711,32133,63872,2118,080,320,060,28
Dønna759,31192,55566,75124,2606,20,0311,0337,4713,5000,06
Nesna402,82183,19219,6394,2901,870,033,0369,0713,950,6500,29
Hemnes1653,171589,5163,66747,4755,21153,575,8656,4254820,641,710,240,39
Rana4588,214460,19128,022706,08207,96232,824,39103,131139,8728,017,343,277,34
Lurøy1337,69265,191072,51158,4406,870,095,4787,067,080,0900,09
Træna1793,8116,511777,316,2200,0600,01000,180,030,01
Rødøy3103,06711,292391,77467,4445,4425,020,459,51155,97,430,0300,07
Meløy2746,28873,831872,45388,78165,9374,61,1611,4215,4414,511,120,260,63
Gildeskål1502,25664,7837,55403,914,2741,870,579,44194,789,070,3700,43
Beiarn1239,281222,3216,96766,3358,7835,867,7227,53315,949,950,1100,1
Saltdal2245,952216,1929,761463,515,29121,7810,4856,77544,8111,341,430,360,42
Fauske1293,981196,9897621,98105,3586,572,9237,54319,8318,643,030,310,81
Sørfold1829,741637,42192,32928,6533,26162,532,7926,45475,517,260,450,30,23
Steigen3484,481009,252475,23450,652,945,150,5431,69449,5328,360,2200,22
Lødingen1043,93527,41516,52293,50,9419,40,3514,05193,154,930,80,040,25
Evenes390,34252,78137,5660,50,4210,640,5417,82150,358,930,290,023,26
Røst3371,410,123361,288,9500,3400,7700000,07
Værøy1824,2418,641805,6117,6500,0400,610,0100,2100,12
Flakstad1172,4178,39994,01155,4209,310,014,366,62,30,2100,18
Vestvågøy2109,64424,561685,08279,95017,590,0234,9260,1127,983,110,10,78
Vågan2087,48479,171608,3266,880,119,130,130,06150,638,992,30,030,95
Hadsel1184,41566,55617,86265,251,3415,88027,04232,0821,832,7300,41
1825,74246,71579,05108,7011,83023,9588,3213,060,500,34
Øksnes1815,17319,571495,61166,8308,880,0236,2598,827,191,2800,3
Sortland1093,03721,93371,1286,810,0824,380,2274,62310,2421,373,0801,13
Andøy2793,08656,152136,94218,73039,040,37216,38155,0618,761,8605,95
Moskenes1592,36118,791473,57108,3708,3200,121,2300,7400,01
Hamarøy2816,52020,45796,061133,879,18180,632,2147,12635,0711,310,750,080,23
Halden661,43642,3119,1310,78046,090,8726,86482,0463,419,631,591,02
Moss252,06137,77114,2911,6909,690,331,363,4333,9211,361,854,21
Sarpsborg427,07405,621,4722,09025,2810,564,7246,2776,5315,982,541,65
Fredrikstad559,15292,56266,5927,302,256,521,64154,870,5722,894,152,44
Drammen345,22317,6827,5413,9208,54,064,67232,9826,4822,992,11,97
Kongsberg793,09793,09033,72031,177,5123,31645,3542,117,280,751,9
Ringerike1555,111555,11058,130119,4113,8441,161235,1675,247,262,712,19
Hvaler518,5690,12428,4430,0500,0600,3754,234,230,9800,2
Aremark319,27319,2701,05037,010,328,72249,7921,960,1700,25
Marker412,9412,902,55045,060,1713,35309,2741,440,850,050,15
Indre Østfold791,93791,93045,19030,316,2410,51453,15231,3510,81,482,91
Skiptvet101,2101,205,400,37,860,9653,0632,840,70,020,06
Rakkestad434,71434,7109,4608,645,4111,66283,27112,622,340,550,75
Råde158,86118,7740,17,01013,410,011,2754,536,352,590,493,14
Våler256,96256,9605,43017,880,194,03192,3935,611,230,080,12
Vestby151,47133,9717,499,1300,270,050,4582,8435,283,811,490,66
Nordre Follo211,422038,428,9206,550,052,21128,7240,9412,51,641,47
Ås103,7102,681,028,7601,8400,3348,7337,894,60,230,3
Frogn115,3785,729,673,9401,0100,5659,9416,063,510,060,62
Nesodden116,5661,4655,092,5400,7200,7146,475,725,1800,12
Bærum216,72192,2924,4312,1803,050,482,88126,5814,5626,831,963,78
Asker534,81376,62158,218,65011,90,283,44271,8841,7125,531,22,02
Aurskog-Høland1144,81144,8011,93091,031,1961,99861,72110,584,690,661,02
Rælingen71,6871,6803,58013,711,531,6442,175,123,660,080,2
Enebakk232,58232,5807,82037,030,13,38152,8727,962,610,030,79
Lørenskog70,5570,5505,2303,260,021,4846,016,286,610,311,35
Lillestrøm456,61456,61022,31033,912,84,06240,14120,8116,244,41,94
Nittedal186,23186,2303,2205,940,855,22144,9717,895,570,741,82
Gjerdrum83,1983,1901,2400,620,43,5848,0227,31,5700,45
Ullensaker252,45252,45010,7301,830,261,8121,6593,738,411,2212,82
Nes640,77640,7707,41013,5615,2727,52418,46151,065,490,431,57
Eidsvoll456,5456,5014,96064,836,1114,39296,451,597,170,720,34
Nannestad340,98340,9804,12015,631,1110,64252,2652,663,010,041,52
Hurdal284,95284,9504023,650,289,21239,917,010,570,030,29
Hole192,68192,6806,98057,630,421,93101,9421,661,520,040,57
Flå704,41704,410146,42030,113,5744,08472,797,180,0800,19
Nesbyen809,63809,630114,6032,185,988,52553,1713,031,10,170,97
Gol532,5532,5066,87016,511,9371,89353,9518,441,660,081,17
Hemsedal753,52753,520471,840,0438,892,8836,61186,6514,280,710,081,54
Ål1174,981174,980559,010,291,581,91107,8387,424,321,660,260,83
Hol1854,541854,5401153,298,53196,165,0590,7385,4811,251,540,112,43
Sigdal842,36842,360103,44029,062,0151,89619,8334,910,420,170,62
Krødsherad374,48374,48029,44034,150,5710,32287,89,770,430,161,84
Modum517,24517,2408,96048,885,228,9388,5350,674,590,471,03
Øvre Eiker456,69456,69010,11035,763,029,09336,8354,935,130,471,36
Lier307,53301,655,889,18018,721,036,3821642,685,360,91,39
Flesberg561,92561,92033,84019,64,5336,82452,1713,840,290,210,61
Rollag449,29449,29035,85016,153,3345,18337,9410,350,150,050,28
Nore og Uvdal2502,162502,1601339,30230,665,71191,37717,7416,170,3500,86
Jevnaker225,71225,7104,79031,20,157,1164,2715,222,350,390,23
Lunner291,84291,8408,47019,980,155,38226,5928,552,370,080,27
Kongsvinger1036,451036,45011,27071,8411,8143,21835,6155,894,730,631,46
Hamar350,94350,94025,7012,430,8970,15182,1348,599,271,010,77
Lillehammer478,16478,16047,130252,2459,38304,7530,38,120,540,69
Gjøvik672,25672,25026,02041,330,8933,99493,2766,828,290,80,85
Ringsaker1280,091280,09097,380155,691,86166,62669,99175,589,191,941,84
Løten369,44369,4408,5406,590,5640,47262,7447,922,140,150,33
Stange724,27724,27014,38082,660,6434,26480,11105,145,480,531,08
Nord-Odal508,14508,1406,52031,820,8925,81414,0727,80,850,20,18
Sør-Odal516,74516,7406,24029,837,8724378,0667,621,980,660,48
Eidskog640,39640,3905,52036,021,0231,92522,4341,061,680,320,43
Grue837,18837,1806,64050,499,1152,59646,9569,321,120,550,41
Åsnes1040,931040,9305,78025,7111,1687798,37110,951,20,210,55
Våler705,29705,2905,43020,157,4486,9529,9953,730,980,490,18
Elverum1229,281229,28011,2108,3711,77156,41980,5526,690,791,53
Trysil3014,413014,410332,35056,6816,97439,942132,9829,711,920,413,45
Åmot1339,921339,92064,85034,1312,48196,351007,8520,031,290,222,73
Stor-Elvdal2165,782165,780474,22021,6117,18200,271427,5123,131,080,340,44
Rendalen3179,523179,520942,770109,249,44313,591779,0724,230,6500,53
Engerdal2196,552196,550615,750276,424,24200,691084,3914,240,10,150,59
Tolga1122,61122,60511,99022,692,65122,57431,4330,580,350,080,27
Tynset1880,51880,50758,92051,036,77204,28794,8261,81,560,320,98
Alvdal942,15942,150389,82016,336,7442,21452,9433,210,290,270,33
Folldal1276,881276,880751,09012,274,5378,98398,5330,310,530,190,44
Os1040,411040,410426,94030,063,61129,53418,1631,140,2900,68
Dovre1364,391364,3901006,051,911,793,3852,09260,3427,081,150,040,55
Lesja2259,52259,501740,9122,0283,596,7722,31337,9444,520,3101,12
Skjåk2075,522075,5201564,03118,5797,8710,898,09256,4918,550,430,250,35
Lom1968,561968,5601511,52129,164,7814,6519,02209,4419,310,5900,16
Vågå133013300790,9828,2871,885,5629,78374,227,530,770,30,73
Nord-Fron1141,331141,330414,15043,386,1878,06555,0741,171,840,41,08
Sel905,05905,050442,62010,326,425,67384,5932,11,670,411,27
Sør-Fron742,21742,210284,44026,584,0855,33336,49340,920,030,34
Ringebu1247,581247,580457,87018,887,1122,94588,9348,441,490,391,53
Øyer639,92639,920152,29018,854,82135,16294,8930,51,320,251,84
Gausdal1191,161191,160275,12042,242,55182,1627,4458,71,550,121,31
Østre Toten562,57562,57015,45076,990,114,67338,97111,544,010,390,44
Vestre Toten249,52249,5207,99017,890,283,41154,1659,25,120,780,69
Gran756,65756,65017,66099,90,0829,65528,2977,013,20,380,48
Søndre Land728,36728,36010,5068,890,3240,36581,424,481,650,060,69
Nordre Land955,32955,32069,87031,663,1791,7720,6835,541,510,460,73
Sør-Aurdal1109,051109,050118,46035,295,52102,08827,6519,090,40,190,38
Etnedal459,15459,15034,79015,11,346,89348,3112,530,0700,15
Nord-Aurdal906,48906,480162,54055,12,28147,05505,7930,511,50,081,62
Vestre Slidre463,3463,30127,16041,790,4943,91223,7825,810,1400,21
Øystre Slidre963,1963,10456,38080,551,81137,7261,823,560,430,020,85
Vang1505,451505,4501057,159,85192,042,3127,96200,1515,280,1700,53
Horten150,1370,9679,174,5801,850,010,0634,3221,886,870,381,01
Holmestrand487,27432,3654,9110,090200,543,41319,31706,680,871,45
Tønsberg383,02329,2653,7611,7502,790,371,19173,24122,113,912,251,67
Sandefjord606,56422,26184,315,2607,470,542,63265,88108,1915,582,654,05
Larvik1559,42812,89746,5332,15033,437,9410,83599,42108,7711,512,985,87
Porsgrunn199,04164,4534,5914,2803,090,581,11121,147,912,142,681,53
Skien783,39779,24,1835,17057,452,7111,45609,0943,4515,292,172,43
Notodden983,89983,89091,01068,143,7532,54760,8421,534,370,661,04
Færder855,0899,95755,1320,8500,2400,1354,7414,148,770,11
Siljan213,96213,9602,03011,170,597,43184,547,370,510,040,27
Bamble370,81304,3766,4513,5021,890,14,9248,449,574,291,370,31
Kragerø1059,8305,47754,3328,77016,410,424,6245,895,52,50,211,16
Drangedal1062,781062,78055,01066,11,3928,9897,1912,561,030,050,54
Nome429,68429,68012,42039,434,845,37335,5128,892,090,270,87
Midt-Telemark518,51518,51033,85028,393,056,2393,5349,72,650,250,89
Tinn2045,132045,1301002,580194,063,06140,87690,8510,211,720,581,21
Hjartdal791,61791,610172,8052,961,5260,15492,0111,680,160,070,25
Seljord715,09715,090166,73044,531,2938451,3612,30,560,190,14
Kviteseid708,47708,47070,06083,61,8221,03520,4910,220,350,050,85
Nissedal905,17905,170131,940117,641,6344,15604,374,890,190,150,23
Fyresdal1280,131280,130204,760171,242,0964,21829,517,740,280,110,2
Tokke984,48984,480232,77077,572,3334,82625,5110,150,780,050,51
Vinje3105,853105,8501772,470,81372,898,12157,98776,3514,161,020,221,82
Risør584,73192,97391,7610,73013,850,11,27160,024,921,820,130,14
Grimstad941,83303,59638,2416,19030,90,336,04221,8621,275,650,540,81
Arendal918,82270,21648,6113,44013,961,113,06205,0518,9212,821,220,62
Kristiansand1541,22644,16897,0534,66031,193,4225,57498,8622,4122,193,312,56
Lindesnes2293934,321358,6866,54044,595,8548,6728,0634,175,031,090,38
Farsund1252,74262,56990,1758,77010,660,057,86153,0126,722,790,472,23
Flekkefjord859,79544,07315,7297,35061,070,8213,74357,9210,782,10,160,13
Gjerstad322,14322,14012,15013,780,7116,25271,627,240,2400,14
Vegårshei355,65355,6502,62033,280,617,1298,23,630,1600,06
Tvedestrand609,79215,05394,746,17010,820,282,76185,947,351,1900,52
Froland644,54644,54023,35039,853,6646,76520,678,461,030,280,48
Lillesand850,75190,43660,3212,5109,980,063,2154,566,962,370,420,37
Birkenes637,36637,36013,24038,223,0747,53523,799,90,880,130,6
Åmli1130,611130,610101,87062,799,3967,75877,3110,610,420,230,23
Iveland261,63261,6303,51014,720,6121,69218,112,90,0600,02
Evje og Hornnes587,08587,08053,84032,436,0761,27424,517,620,840,080,41
Bygland1311,751311,750462,590156,315,0960,57618,997,610,400,18
Valle1265,261265,260604,930131,354,150,3466,437,370,180,090,5
Bykle1467,11467,10920,320209,543,6443,35285,982,330,440,051,46
Vennesla384,48384,4809,74021,60,8328,36310,379,673,520,280,12
Åseral887,52887,520458,57086,852,9540,21291,436,460,0501,01
Lyngdal878,07642,8235,2754,19033,573,129,08498,3521,452,390,430,24
Hægebostad461,33461,330129,8036,10,9724,78262,097,350,050,090,09
Kvinesdal971,74963,228,52357,57069,756,9842,09465,9418,511,010,550,82
Sirdal1554,291554,2901100,880177,334,0924,99234,849,440,490,062,17
Bergen570,2464,71105,48169,46019,580,146,77189,2215,1255,063,625,74
Kinn2893,7812,32081,4434,177,3447,750,5516,46283,8115,924,4410,85
Etne813,62735,2878,34404,1539,28431,1215,71208,921,580,970,210,36
Sveio374246,15127,8480,19021,88017,57113,3811,890,630,060,54
Bømlo1657,34246,571410,77139,3011,110,019,1879,525,41,720,20,13
Stord225,84143,7382,137,906,210,074,9681,315,246,161,360,52
Fitjar240,6142,4698,1482,5907,980,015,9639,615,610,660,010,04
Tysnes482,48255,12227,3739,3809,910,036,831917,720,1400,11
Kvinnherad1505,831090,75415,08496,5697,0647,240,848,13409,7725,893,820,750,69
Ullensvang3445,663236,63209,032397,4578,35259,746,6939,52430,9318,852,810,841,45
Eidfjord1518,581491,527,081127,5653,09103,076,4393,71103,543,020,290,160,64
Ulvik747,02722,0125,02527,3823,55571,615,92100,665,380,270,040,17
Voss2080,472041,9738,51084,183,3778,65,5159752,1551,413,580,583,59
Kvam762,01616,93145,07312,730,0335,930,611,42237,0216,431,990,220,56
Samnanger290,08269,0721,02130,48011,220,442,63119,862,50,40,031,5
Bjørnafjorden752,61517,41235,2126,11029,830,365,18336,4714,653,810,60,39
Austevoll947,09117,19829,977,0302,9505,1629,92,07000,07
Øygarden2319,81314,512005,3253,15014,1705,9824,933,338,633,90,43
Askøy219,64101,12118,5242,2306,690,012,6736,072,119,651,150,54
Vaksdal756,79715,3841,42409,8030,452,664,37260,816,070,990,040,19
Modalen418,65411,996,66271,51031,781,141,48103,731,970,1400,26
Osterøy311,65255,1256,5365,58011,380,043,52161,1311,941,30,110,12
Alver977,36679,05298,3256,3028,070,4824,84331,2429,624,532,781,21
Austrheim161,9557,56104,3938,4200,730,017,067,732,970,320,240,08
Fedje465,899,27456,628,1500,3300,480,0900,200,01
Masfjorden641,71556,0985,62261,88045,80,823,97237,236,07000,32
Gulen983,15597,22385,93323,22021,860,2414,74224,9911,270,180,140,57
Solund1747,71228,211519,5201,7809,1104,7611,630,750,140,030
Hyllestad384,21258,9125,3178,31011,010,133,57157,258,250,160,10,13
Høyanger1249,091003,04246,05563,020,672,370,7223,05330,1611,241,310,250,32
Vik970,56833,23137,33518,4110,8937,890,3118,53231,9114,460,5600,28
Sogndal1472,821257,89214,93615,1967,44270,912,68504,8625,592,890,221,12
Aurland1516,521467,748,821135,7611,4688,363,078,34213,756,140,510,020,29
Lærdal1406,311342,5363,79981,711,2163,593,086,98274,5810,350,6900,34
Årdal1008,96976,5932,38693,6711,5244,841,695,73215,421,351,610,530,23
Luster2806,032706,3599,671650,3386,23100,465,4313,34509,2938,481,050,291,49
Askvoll1588,6326,231262,37208,220,2513,250,095,8883,3314,770,30,020,12
Fjaler488,16416,5971,56135,35025,580,9412,52225,4816,060,4800,19
Sunnfjord2262,22208,1354,071126,1576,87134,686,1954,42727,5675,314,520,841,6
Bremanger1931,7833,11098,59557,4418,8845,980,1910,38188,859,930,630,220,59
Stad1658,4752,78905,62393,590,1357,190,7420,44247,0330,611,990,190,86
Gloppen1095,281030,5764,71531,2145,8565,711,8831,79321,7429,971,640,050,74
Stryn1460,131382,0678,07670,67238,4654,941,1919,23366,0729,411,210,130,76
Trondheim714,2528,6185,645,8028,213,9242,63288,2775,5133,935,554,78
Steinkjer2250,152122,06128,09350,270180,014,85277,411126,53174,375,411,661,56
Namsos2595,112132,63462,49661,290123,8210,75171,591099,460,253,481,140,91
Frøya5291,56241,315050,25199,96011,39021,983,144,050,630,010,15
Osen1751,85387,11364,75208,65016,111,3731,93119,389,30,1300,22
Oppdal2274,122274,1201598,583,0567,844,83130,9420,3442,482,440,443,23
Rennebu947,96947,960288,02020,243,87148,27453,8932,160,630,250,64
Røros1956,461956,460662,220194,675,42219,63843,7927,382,020,261,09
Holtålen1209,491209,490607,59034,34,74200,04343,8918,250,190,040,46
Midtre Gauldal1860,511860,510576,45047,889,32314,4853,2257,11,180,350,6
Melhus696,5694,412,0948,21036,274,8667,01461,971,133,080,551,41
Skaun252,81224,2128,614,84010,930,119,49145,0431,991,610,070,12
Malvik232,71168,4464,276,0606,350,2212,36125,1414,173,560,320,26
Selbu1234,851234,850309,12089,245,67166,13627,5135,730,680,210,56
Tydal1328,591328,590681,920,01107,543,73190,49336,018,010,350,040,48
Meråker1273,941273,940542082,932,95235,5398,1911,270,4200,68
Stjørdal1000,62938,2762,35101,52018,476,35136,09577,7888,874,660,73,83
Frosta247,3676,32171,043,8702,0401,1943,7425,070,170,030,21
Levanger836,98645,81191,1737,13034,821,2578,2360,61127,884,320,870,73
Verdal1564,731547,7716,96438,11064,188,74277,65666,286,243,131,691,83
Snåsa2342,662342,660930,710187,259,71331,69845,5136,90,510,110,27
Lierne2961,712961,7101086,010323,647,63393,351135,6314,80,0600,58
Røyrvik1584,751584,750751,740,06252,063,06150,92421,944,470,1500,36
Namsskogan1417,161417,160723,46049,1314,92118,29503,037,670,250,10,32
Grong1136,171136,170326,01024,3116,55134,72613,7619,330,640,040,81
Høylandet759,25754,684,57316,14049,212,8355,11313,5417,440,120,040,24
Overhalla729,79729,790204,45031,19,6158,09379,3645,370,790,290,71
Flatanger1283,63458,71824,92230,47024,530,6717,95174,799,920,260,030,1
Leka1704,94110,131594,8167,9801,7902,9229,497,87000,08
Inderøy561,22365,67195,5517,24014,420,117,9259,3855,131,190,060,25
Indre Fosen1427,861095,98331,88245,96062,852,72113,34587,9280,171,920,290,81
Heim1238,351024,58213,77358,22041,882,2374,48506,4739,381,40,190,33
Hitra1546,29755,89790,4354,94040,20,42113,32230,0615,960,5500,43
Ørland1508,5457,071051,43129,05027,730,3430,04187,4874,642,330,035,44
Åfjord2386,071329,421056,65671,43073,984,86111,71423,742,490,90,070,29
Orkland2149,851906,26243,59430,6081,66,94257,581020,55101,884,811,051,25
Nærøysund4777,521346,163431,36583,74058,880,9771,97573,3253,932,120,360,86
Rindal631,95631,950280,10,0417,822,1982,21222,2526,660,470,050,16
Tromsø5287,932521,272766,651631,7348,1143,683,81112,71635,727,0112,841,54,17
Harstad1520,38445,211075,17166,38016,610,1820,76210,122,646,610,651,28
Alta4557,653849,6708,05268011,08184,0412,7489,18838,224,665,780,343,57
Vardø2487,53600,611886,91531,14012,632,449,852,151,040,8700,55
Vadsø1962,981257,85705,131043,29020,383,7289,7989,167,732,490,360,93
Hammerfest5371,522692,572678,952222,772,59126,917,62101,74222,523,552,61,350,93
Kvæfjord701,62512,61189,01247,10,6615,110,2125,23211,0412,420,700,15
Tjeldsund1025,57814,33211,24374,484,2838,351,0635,48341,518,090,660,080,35
Ibestad592,72241,07351,6591,960,726,880,0210,77120,719,580,3500,08
Gratangen374,67312,7561,92156,931,217,050,2916,31126,753,930,100,18
Lavangen324,56301,6322,93168,410,464,780,7515,44106,465,110,1400,09
Bardu2703,892703,8901706,1614,11175,8114,48104,07671,315,821,400,75
Salangen521,5645863,57174,950,4218,641,4425,85223,8911,990,60,080,15
Målselv3356,543326,3430,21941,716,4492,2430,19170,221034,1535,521,880,33,69
Sørreisa391,03362,9528,08111,280,6215,30,9827,96198,877,150,460,150,19
Dyrøy469,75288,54181,2185,850,211,210,3718,01163,29,430,0800,18
Senja4731,641953,812777,84800,510,3390,973,16151,8866,8735,283,570,321
Balsfjord1741,711496,96244,75686,134,6953,762,6165,62628,0454,430,880,30,51
Karlsøy5888,351091,594796,76760,90,1840,50,3839,75244,974,310,3400,28
Lyngen1299,64812,56487,07514,3758,8616,20,6823,31181,9415,990,770,060,38
Storfjord1605,381542,7862,61168,2410,2658,576,4211,32280,56,610,5200,35
Gáivuotna - Kåfjord 1115,4991,24124,16795,983,8139,651,24,08135,810,20,3400,17
Skjervøy1561,7473,71088368,83,418,420,2917,1173,331,210,80,030,3
Nordreisa3681,283437,57243,722551,158,3686,5214,8898,32657,8118,461,5900,48
Kvænangen2682,372109,375731613,6320,295,994,8442,493265,880,150,010,18
Kautokeino9707,359707,3503776,050704,2234,261586,463601,733,660,5900,37
Loppa2808,58688,882119,71545,3538,0217,850,098,2278,750,270,2600,06
Hasvik2767,91555,572212,35515,91021,470,056,4510,8300,4300,43
Måsøy3882,61135,832746,771043,16067,061,2715,338,370,210,3600,08
Nordkapp4098,47925,693172,78854,58033,250,8531,024,8500,8600,28
Porsanger5995,964872,581123,383345,520209,822,49262,281015,8912,241,220,212,93
Karasjok5452,955452,9501342,380204,0539,44538,273316,9910,50,820,080,42
Lebesby5729,233459,422269,812814,610218,288,8180,35334,811,940,3500,28
Gamvik3105,291416,341688,941276,24058,43,0746,8730,720,420,4500,17
Berlevåg2440,921121,781319,141043,34036,152,8620,5816,810,680,490,080,78
Tana4365,974051,35314,6224100158,2260,93212,441180,4628,130,530,010,63
Nesseby1637,391436,94200,44784,88068,342,68135,63442,043,180,0600,14
Båtsfjord2814,181434,781379,411393,1015,033,79,112,540,090,6800,54
Sør-Varanger5106,983971,421135,561572,260491,0121,57386,681473,1611,472,661,0711,53