Hopp til innhold

Arealstatistikk for Norge

Oppdatert: 27.02.18

Her finner du størrelsen på norsk landareal, samt hvilke kommuner og fylker som er Norges største og minste.

Størrelsen på Norge:

  • Fastlands-Norge: 323 808 km²
  • Svalbard (inkl. Bjørnøya): 61 022 km²
  • Jan-Mayen: 377 km²
  • Kongeriket Norge: 385 207 km²

Landareal per kommune:

  • Størst: Guovdageaidnu – Kautokeino 9707,34 km2
  • Minst: Kvitsøy 6,29 km2

Innsjøareal i kommunene:

  • Guovdageaidnu – Kautokeino, 705,35 km2
  • Relativt mest: Hole 30,1 %
  • Minst: Kvitsøy 0,01 km2
  • Relativt minst: Hvaler 0,07 %

Finn arealet for ditt fylke eller kommune

I tabellen under kan du se det totale arealet for din kommune sammen med arealet for noen utvalgte områder. Tallenes verdi er kvadratkilometer (km2).

Du kan også laste ned arealstatistikken i pdf eller excel i følgende inndeling:

Tips: I tabellen under kan du sorter kolonnene i stigende eller synkende rekkefølge ved å trykke på titlene. Du kan også søke i tabellen.

KommunenavnTotalt arealFastland og øyerHavflateÅpent områdeSnø, is og breInnsjøElv med tørrfallMyrSkogDyrket markBy- og tettbebyggelseIndustriområdeAnnet
Halden661,4642,319,110,80464626,9482,163,49,61,61
Moss125,163,661,54,905,45,41,1366,47,41,50,6
Sarpsborg427,1405,621,521,5025,325,34,624776,915,82,41,6
Fredrikstad559,1292,6266,627,702,32,31,6154,970,622,63,92,5
Hvaler518,690,1428,430,700,10,10,453,64,2100,2
Aremark319,3319,301,1037378,7249,622,20,200,2
Marker412,9412,902,1045,145,113,3309,641,70,80,10,1
Rømskog183,1183,100,5024,124,17,7146,93,60,10,10
Trøgstad204,4204,4014,3016,616,62,5106,962,11,400,5
Spydeberg14214205,907,47,42,785,137,21,50,50,5
Askim69,269,207,601,51,50,22627,34,10,40,4
Eidsberg235,9235,9012,70443,9134,5742,50,21
Skiptvet101,2101,205,400,30,3153,132,80,700,1
Rakkestad434,7434,709,308,68,611,7283,5112,62,30,50,7
Råde158,9118,840,17013,413,41,354,636,32,50,43,2
Rygge12774,252,86,704,34,30,227,727,63,70,33,6
Våler25725705,3017,917,94192,635,71,10,10,1
Hobøl140,4140,405,300,80,81,3101,230,11,300,2
Vestby151,513417,58,900,30,30,584,135,43,30,80,7
Ski165,5165,506,303,83,82,2105,239,66,11,60,8
Ås104,1103,118,501,81,80,349,238,14,60,20,3
Frogn115,485,729,73,60110,660,316,23,50,10,6
Nesodden116,661,555,12,400,70,70,746,65,85,100,1
Oppegård45,5378,42,202,82,80,123,81,36,300,7
Bærum216,7192,324,412,20332,9126,814,826,61,93,7
Asker131100,730,27,603,83,80,860,511,515,80,10,5
Aurskog-Høland961,7961,7011,4066,966,954,5714,8106,84,50,61,1
Sørum206,6206,60401,71,71,1113,975,84,30,40,4
Fet176,4176,409,2032322,197,425,72,70,10,4
Rælingen71,771,703,5013,713,71,642,35,13,60,10,2
Enebakk232,6232,608037373,415327,82,500,7
Lørenskog70,570,50503,33,31,546,26,46,50,31,4
Skedsmo77770800,50,50,831,320,89,53,80,9
Nittedal186,2186,202,905,95,95,2145,218,15,50,71,9
Gjerdrum83,283,20100,60,63,648,227,51,500,4
Ullensaker252,5252,507,501,81,81,8121,695,28,31,214,7
Nes637,4637,405,3013,613,629,4417,8149,950,21,4
Eidsvoll456,5456,5014,7064,864,814,4296,551,87,10,70,3
Nannestad34134103,9015,615,610,7252,452,82,901,6
Hurdal28528503,9023,723,79,2239,97,10,600,3
Oslo480,8454,126,750,3027,127,16,6289,48,362,34,74,9
Kongsvinger1036,51036,5011,1071,971,943,2835,8564,70,61,4
Hamar350,9350,9025,4012,412,470,2182,448,69,210,9
Ringsaker1280,11280,1095,50155,7155,7166,5657,8174,99,11,916,9
Løten369,4369,408,406,66,640,5262,747,92,10,10,6
Stange724,3724,3013,5082,782,734,3481,1105,25,40,51,2
Nord-Odal508,1508,106,5031,831,825,8414,127,80,80,20,2
Sør-Odal516,7516,705,5029,829,825,1379,665,91,90,60,4
Eidskog640,4640,405,70363631,9522,141,11,70,40,5
Grue837,2837,206,5050,550,552,664769,21,10,50,4
Åsnes1040,91040,905,9025,725,787798,4110,71,20,20,5
Våler705,3705,305,4020,220,287530,453,110,50,2
Elverum1229,31229,3010,708,48,4156,498151,86,60,81,9
Trysil3014,43014,40332,3056,756,7439,9213329,71,90,43,6
Åmot1339,91339,9064,8034,134,1196,41007,520,11,30,33
Stor-Elvdal2165,82165,80479,8021,521,5210,31411,423,11,10,20,3
Rendalen3179,53179,50955,40109,2109,2319,2176123,90,600,6
Engerdal2196,52196,50640,20275,5275,5217,11044,813,80,10,10,6
Tolga1122,61122,60515,7022,522,5121,8428,630,40,30,10,3
Tynset1880,51880,50768,705151204785,960,81,50,31
Alvdal942,1942,10393016,316,342,4450,232,70,30,30,3
Folldal1276,91276,90751,1012,312,379398,8300,50,20,4
Os1040,41040,40447,5028,428,4125,240430,70,300,5
Lillehammer478,2478,2046,70252559,430430,38,10,32
Gjøvik672,2672,2026041,341,334493,566,88,20,80,8
Dovre1364,41364,401007,61,911,811,851,4259,327,11,100,6
Lesja2259,52259,501740,92283,683,622,3338,7440,300,9
Skjåk2075,52075,501578,7120,897,797,76,2244,816,50,40,20,3
Lom1968,61968,601539,9127,564,164,113,5189,517,70,500,1
Vågå133013300815,928,371,971,925,7354,226,70,70,30,6
Nord-Fron1141,51141,50421,1042,742,779,4547,641,61,70,30,7
Sel904,9904,90442,4010,110,128,3382,4321,60,41,2
Sør-Fron742,2742,20286,9026,226,254,8333,834,70,900,5
Ringebu1247,61247,60468,5018,718,7142,8560,446,81,40,41,2
Øyer639,9639,90150,1018,818,8135,3294,930,11,30,24,3
Gausdal1191,21191,20275,1042,242,2182,1627,458,71,50,11,4
Østre Toten562,6562,6015,50777714,7339111,53,90,40,5
Vestre Toten249,5249,507,9017,917,93,4154,359,250,80,7
Jevnaker225,7225,705031,231,27,1164,315,22,30,30,2
Lunner291,8291,808,5020205,4226,628,62,30,10,3
Gran756,7756,7017,5099,999,929,7528,677,13,20,10,5
Søndre Land728,4728,4010,5068,968,940,4581,424,51,60,10,7
Nordre Land955,3955,3069,9031,731,791,7720,735,51,50,50,7
Sør-Aurdal110911090118,5035,335,3102,1827,619,10,40,20,4
Etnedal459,1459,1034,8015,115,146,9348,312,50,100,1
Nord-Aurdal906,5906,50162,4055,155,1147,1505,830,31,50,11,9
Vestre Slidre463,3463,30127,2041,841,843,9223,825,80,100,2
Øystre Slidre963,1963,10469,8080,580,5127,7257,223,50,402,2
Vang1505,41505,401057,19,919219228200,215,30,200,5
Drammen146138,27,88,201,51,51,594,113,714,41,61,3
Kongsberg793,1793,1034,1031,231,223,3645,242,17,10,62
Ringerike1555,11555,10580119,4119,441,21235,575,37,22,52,2
Hole192,7192,707057,757,71,9101,921,71,500,6
Flå704,4704,40146,3030,130,144,1472,87,20,100,2
Nes809,7809,70114,6032,132,188,5553,3131,10,20,9
Gol532,5532,5066,8016,516,571,9354,418,41,70,10,8
Hemsedal753,5753,50471,9038,938,936,6186,714,30,70,11,5
Ål1174,91174,90558,90,291,691,6107,8387,424,31,70,30,8
Hol1854,61854,601153,38,5196,2196,290,7385,511,31,60,12,4
Sigdal842,3842,30103,4029,129,151,9619,834,90,40,20,6
Krødsherad374,5374,5029,4034,234,210,3287,89,80,40,11,9
Modum517,2517,209048,848,88,9388,750,74,50,21
Øvre Eiker456,7456,7010,6035,835,89,1336,754,950,51,1
Nedre Eiker121,8121,803,405,55,52,292,18,76,50,50,6
Lier307,6301,75,99,1018,818,86,4216,442,85,10,91,2
Røyken143,1112,630,55,701,21,21,181,216,75,80,20,6
Hurum260,7163,397,54,906,96,91,5131,113,73,10,81,2
Flesberg561,9561,9033,9019,619,636,8452,113,90,30,20,6
Rollag449,3449,3035,9016,116,145,2337,910,30,20,10,3
Nore og Uvdal2502,32502,301339,40230,7230,7191,4717,816,20,300,9
Horten149,570,479,24,501,81,80,134,221,76,80,41
Tønsberg163,811053,86,800,60,60,44244,912,11,90,9
Sandefjord606,5422,3184,315,307,57,52,6266,3108,315,32,44,1
Svelvik77,557,719,82,201,51,50,946,84,21,90,10,1
Larvik1559,4812,9746,531,9033,433,410,8599,6108,811,435,9
Sande199,9178,321,66,203,83,82,2131,331,62,300,6
Holmestrand257,5249,28,32,9016,216,21,2185,7374,20,71,1
Re249,7224,7255,802,32,30,8134,978,51,60,40,4
Færder855,1100755,120,600,20,20,15514,28,70,11
Porsgrunn199164,434,614,303,13,11,1121,27,912,12,71,5
Skien783,4779,24,235,1057,557,511,4609,243,515,22,22,4
Notodden918,7918,7090,7063,863,830,170519,93,90,61
Siljan21421402011,211,27,4184,57,40,500,3
Bamble370,8304,466,413,5021,921,94,9248,59,64,31,40,3
Kragerø1059,8305,5754,328,8016,416,44,6245,95,52,50,21,2
Drangedal1062,81062,8055066,166,128,9897,212,610,10,5
Nome429,7429,7012,4039,439,45,4335,528,92,10,30,9
263,2263,2027,103,53,53,6201,323,71,60,30,7
Sauherad320,5320,507,3029,329,35248,227,61,100,2
Tinn2045,12045,101002,50194,1194,1140,9690,910,21,70,61,2
Hjartdal791,6791,60172,90535360,2492,111,700,10,2
Seljord715,1715,10166,6044,544,538451,412,40,50,20,1
Kviteseid708,5708,5070,1083,683,621520,510,20,400,9
Nissedal905,2905,20131,90117,6117,644,2604,44,90,20,20,2
Fyresdal1280,11280,10204,80171,2171,264,2829,57,70,30,10,2
Tokke984,5984,50232,8077,677,634,8625,510,10,800,5
Vinje3105,83105,801772,50,8372,9372,9158776,314,210,21,8
Risør584,7193391,810,8013,813,81,3160,14,91,80,10,1
Grimstad941,8303,6638,215,5030,930,96,1222,921,35,40,50,7
Arendal918,8270,2648,612,5014143,1206,318,812,61,20,6
Gjerstad322,1322,1012,1013,813,816,2271,77,20,200,1
Vegårshei355,7355,702,6033,333,317,1298,23,60,200,1
Tvedestrand609,8215394,76,1010,810,82,81867,41,200,5
Froland644,5644,5023,4039,939,946,8520,68,510,30,4
Lillesand850,7190,4660,312010103,2155,372,30,30,4
Birkenes674,2674,2018,3041,141,151,2548,510,20,90,10,6
Åmli1130,61130,60101,8062,862,867,8877,410,50,40,20,2
Iveland261,6261,603,5014,714,721,7218,12,90,100
Evje og Hornnes550,2550,2048,7029,629,657,6399,87,30,80,10,4
Bygland1311,71311,70462,50156,3156,360,66197,60,400,2
Valle1265,31265,30604,90131,3131,350,3466,57,40,20,10,5
Bykle1467,11467,109200209,5209,543,4285,42,30,402,4
Kristiansand776,3276,9499,417,3015,115,14,9206,97,418,322,3
Mandal1095,6222,8872,821,8010,210,23,7171,39,33,50,90,2
Farsund1252,7262,5990,258,7010,710,77,915326,72,80,52,2
Flekkefjord859,2543,5315,797,4060,960,913,8357,610,72,10,20,1
Vennesla384,5384,509,3021,621,628,4310,79,73,50,40,1
Songdalen215,9215,905,109,29,216,4172,69,51,410,2
Søgne549,1151,4397,711,406,96,94,3120,45,62,20,20,1
Marnardal395395011,7016,616,632,3320,111,30,40,10,1
Åseral887,5887,50458,1086,986,940,2291,46,5001,5
Audnedal251,5251,508,3014,414,413,9204,78,60,30,10,2
Lindesnes802,3316,5485,932,7017,717,712,623713,61,20,20,1
Lyngdal626,6391,4235,345,6019,219,215,2293,8132,10,30,1
Hægebostad461,3461,30129,8036,136,124,8262,17,400,10,1
Kvinesdal971,7963,28,5357,5069,869,842,2466,218,210,50,8
Sirdal1554,81554,801100,80177,6177,625,1235,59,10,50,12,1
Eigersund1061,6432,5629,2271,7044,244,25,388,7173,40,70,7
Sandnes354,230450,2106,2018,618,64,3108,547,114,92,41,6
Stavanger140,171,468,821,403,43,407,511,523,531,1
Haugesund365,672,7292,937,104,34,33,314,72,69,410,3
Sokndal868,2295573,2173027272,7825,51,102,9
Lund408,4408,40178,6054545,5154,114,6100,1
Bjerkreim650,6650,60412,1071718,4131,424,20,600,6
1060,5258802,5141,409,79,71,512,686,64,60,60,6
Klepp546,7113,5433,220010,910,90,83,7733,70,90,3
Time183,2183,20105,9012,112,1313,243,14,30,50,7
Gjesdal626,56188,5428057,757,76,2103,317,12,80,10,7
Sola565,369496,322,700,20,20,52,529,74,92,75,9
Randaberg90,724,7666,200,60,601,414,21,70,50,2
Forsand846,4780,166,3546,2080,180,15,2139,76,90,300,6
Strand332,6218,1114,571,3022,722,71,8103,113,93,60,31,3
Hjelmeland1195,21088,8106,4593,10118,2118,220,4332,421,70,30,20,6
Suldal1909,21736,9172,4925,31,5150,7150,719,761519,10,90,21,1
Sauda564,5546,318,2350,8037,937,94,6144,941,80,50,6
Finnøy388,3104,4283,931,701,51,51,454,215,40,300
Rennesøy215,365,5149,837,600,60,61,58,716,10,800,2
Kvitsøy362,46,3356,25,2000000,90,200
Bokn188,647,2141,534,802,62,62,43,43,80,200
Tysvær635,7425,4210,3142,8025,625,612,4215,524,62,11,90,4
Karmøy1347,72301117,8135,4010,410,41324,929,5121,83
Utsira859,66,3853,35,40000,10,10,6000
Vindafjord765,1620,6144,5197,7021,221,215,2333,350,31,60,40,3
Bergen570,2464,7105,5169,7019,619,66,818915,254,93,65,8
Etne813,6735,378,3404,139,3434315,7208,921,610,20,4
Sveio374246,1127,880,2021,921,917,6113,411,90,60,10,5
Bømlo1657,3246,61410,8139,2011,111,19,279,65,41,70,20,1
Stord225,8143,782,137,906,26,2581,55,26,21,20,5
Fitjar240,6142,498,282,5088639,65,60,700
Tysnes482,5255,1227,439,409,99,96,81917,70,100,1
Kvinnherad1505,81090,7415,1496,697,147,247,28,1409,725,93,80,90,7
Jondal331247,183,9125,7312,212,23,598,83,30,100,2
Odda1627,91615,9121197,7621371378,81994,11,90,81
Ullensvang1531,41398,5132,91082,213,4110,6110,627,3149,2120,70,10,2
Eidfjord1518,61491,527,11127,553,1103,1103,193,7103,530,30,20,6
Ulvik74772225527,423,657575,9100,75,40,300,2
Granvin227,3211,316750,27,47,411,1112,44,90,10,10,1
Voss1808,51805,82,71002,33,271,271,247,9624463,30,52
Kvam762616,5145,5312,7035,535,511,423716,420,20,6
Fusa507,1377,8129,2106,5023,923,93,7233,79,30,20,20,1
Samnanger290,1269,121130,5011,211,22,6119,92,50,401,5
Os245,5139,610619,405,95,91,51035,43,50,30,3
Austevoll947,1117,2829,9770335,229,92,1000,1
Sund564,999,5465,478,504,94,91,911,31,610,20,1
Fjell768,9148,2620,8120,30772,38,716,71,90,2
Askøy219,6101,1118,542,306,76,72,736,12,19,61,10,5
Vaksdal756,8715,441,4409,7030,130,14,4260,96,1100,2
Modalen418,64126,7271,5031,731,71,5103,720,100,3
Osterøy311,6255,156,565,6011,411,43,5161,411,81,20,10,1
Meland130,592,637,9340551,944,95,11,20,10,5
Øygarden98666,8919,254,502,42,41,84,80,70,81,80,1
Radøy209,8111,498,361,104,64,68,8288,30,600,1
Lindås637475162166,6018,418,414,3253,816,22,52,20,5
Austrheim161,957,6104,438,500,70,77,17,730,30,20,1
Fedje465,99,3456,68,200,30,30,50,100,200
Masfjorden641,7556,185,6261,9045,845,84237,26,1000,3
Flora2140,2693,11447,2340,17,4454513,9269,811,730,90,7
Gulen983,1597,2385,9323,2021,921,914,822511,30,20,10,6
Solund1747,7228,21519,5201,809,19,14,811,60,80,100
Hyllestad384,2258,9125,378,3011113,6157,28,20,20,10,1
Høyanger1116,7907,7209531,70,269,969,912,6280,110,21,30,30,3
Vik970,6833,3137,2534,210,937,437,411,3224,613,80,600,2
Balestrand535,1429,7105,4270,56,318,418,40,9128,14,70,500
Leikanger217,6180,137,4100,21,92,42,42,968,72,80,700,1
Sogndal852,7745,8106,9310,2599,39,36,3339,418,51,70,20,7
Aurland1516,51467,748,81135,811,588,388,38,3213,86,10,500,3
Lærdal1406,31342,563,8981,71,263,663,67274,610,30,700,3
Årdal1009976,632,4696,311,544,944,95,5212,91,41,60,50,2
Luster2805,92706,299,71657,4386,4100,3100,313,1502,838,310,21,2
Askvoll1588,6326,21262,4208,20,213,213,25,983,314,80,300,1
Fjaler488,2416,671,5135,3025,625,612,5225,516,10,500,2
Gaular588,7581,86,9278,5040,240,213,3224,522,30,500,5
Jølster670,9670,90377,259,850,150,18,4150,722,50,700,4
Førde604,558618,5298,117,331,331,310,9205,816,82,90,80,6
Naustdal398,1369,528,7200,40,112,512,515,5125,113,90,400,1
Bremanger1931,7833,11098,6564,718,945,745,78,8183,310,10,60,20,6
Vågsøy820,9176,7644,2122,805,45,44,236,46,31,40,10,2
Selje1041,3226,1815,2184,606,26,24,120,5100,400,2
Eid549,7469,280,5183,10,148,348,314,3201,818,51,50,20,7
Hornindal191,6191,6090,90,712,812,8869,29,30,200,2
Gloppen1095,21030,564,7558,147,1656524,2302,229,61,600,7
Stryn1455,31377,278,1669,7238,754,954,919,1362,629,31,30,10,4
Molde585,1362,7222,461,506,86,844223,517,56,50,91,6
Ålesund194,698,795,92005,55,51,854,94,410,60,80,7
Kristiansund669,587,4582,121,101,21,27,646,93,45,40,80,9
Vanylven483,6385,298,4263,9019,619,69,171,119,40,30,11,4
Sande458,193,2364,968,90331,311,380,400,1
Herøy1193,3119,51073,790,701,51,51,7167,31,90,20,2
Ulstein256,697,2159,465,402,32,31,221,93,72,10,50,1
Hareid135,182,352,842,105,45,41,127,44,31,40,20,4
Volda656,5547,2109,3299,80,422,622,67,9198,215,32,20,20,6
Ørsta943,6804,4139,14715,518,618,611,5265,727,130,30,9
Ørskog153,8132,421,457,303,23,2560,35,70,500,1
Norddal986,7943,543,2659,427,341,641,68,1194,610,40,300,3
Stranda944,4865,978,556615,720,420,412,5233,714,61,20,20,6
Stordal273,6247,126,5143,502,82,84,790,93,90,20,10,3
Sykkylven400,6337,862,8148,13,4997,6152,7141,80,30,6
Skodje156,912036,915,409,39,33,484,65,810,10,4
Sula12358,564,524,201,41,41,626,22,62,10,20,1
Giske907,840,5867,221,800,70,70,4311,32,101,3
Haram1063,3261,1802,2126,806,86,87,895,421,32,500,4
Vestnes466,7352114,713904,44,412,317319,92,20,30,7
Rauma1635,11502,1133932,916,554,154,136,84173520,61,1
Nesset1131,61046,185,5672,86,7585831253,819,80,70,10,7
Midsund275,194,6180,551,600,80,82,633,26,20,200,1
Sandøy1007,121,4985,710,800,10,14,21,84,20,200,1
Aukra461,859,1402,724,400,10,11411,670,61,20,1
Fræna1123,5369,7753,711107,67,652,9143,151,72,30,30,6
Eide445,1152,129344,906,36,315,663,420,20,700,9
Averøy718,6175,7542,967,302,82,813,870,320,70,600,2
Gjemnes470,6381,689104,6010,310,335,3206,723,90,400,2
Tingvoll504,8336,816851,5015,115,122,9228,5180,500,2
Sunndal1799,71713,486,21239,99,360,260,224,2347,323,52,20,80,9
Surnadal1453,3136687,2724,60,843,843,882,3467,937,60,90,30,6
Rindal631,8631,80290,90,417,717,768,7224,526,70,50,10,2
Halsa383,3300,582,89108,28,217,6168,514,80,200,1
Smøla2154,5271,91882,5142,5010,810,8104,52,610,90,300,2
Aure1048,3641,4407222,3019,119,133,3343,321,80,30,60,1
Bodø4826,71395,33431,4647,60,3838359,7559,428,18,41,46,1
Narvik2223,62023200,61402,255,6114,2114,233,8397,17,64,41,21,9
Bindal1905,51264,3641,3745,50,169,169,120,3413,712,20,400,1
Sømna790,1195,3594,869,503,43,44,389,128,20,600,1
Brønnøy2099,21046,41052,8627,9143,343,314,6330,722,62,301,5
Vega2921,4164,82756,6128,502,12,111,511,410,70,200,1
Vevelstad661,1538,9122,2411,40,320,920,93,695,85,7000
Herøy2262,164,42197,754,600,60,62,43,92,50,400,1
Alstahaug585,2187,6397,6104,700,90,96,851,819,72,30,50,9
Leirfjord596,2465,2130,9276,1013,313,320,5132,321,80,200,2
Vefsn2030,31929,1101,21021,75,379,379,372,2706,128,42,90,81,6
Grane2004,22004,201027,813,6108,1108,198,8732,99,60,600,3
Hattfjelldal2684,32684,301384,312,8259,8259,8125,4872,218,10,30,10,3
Dønna759,3191,9567,412605,65,611,535,413,4000,1
Nesna402,8183,2219,697,501,81,83,46514,60,700,2
Hemnes1653,21589,563,7747,555,2153,6153,656,454820,61,70,20,4
Rana4588,24459,7128,52705,9208,1233,3233,3103,11139,928,17,33,47,1
Lurøy1337,7265,21072,5158,406,96,95,587,17,10,100,1
Træna1793,816,51777,316,200,10,10000,200
Rødøy3103,1711,32391,8467,445,824,924,99,5155,77,4000,1
Meløy2746,3873,81872,5388,716674,674,611,4215,514,51,10,30,6
Gildeskål1502,3664,7837,6403,94,341,941,99,4194,89,10,400,4
Beiarn1239,31222,317766,358,835,935,927,5315,99,90,100,1
Saltdal2245,92216,229,81463,65,3121,8121,856,8544,811,31,40,40,4
Fauske1293,91204,889,1622105,494,894,837,5319,718,630,30,8
Sørfold1829,81637,4192,4928,733,3162,5162,526,5475,57,30,40,30,2
Steigen3484,51009,22475,2450,62,945,145,131,7449,528,40,200,2
Hamarøy1562,51033,6528,9460,85,1107,8107,833,94159,10,600,2
Tysfjord19291463,7465,3946,632,1104,3104,315,8359,72,70,60,20,6
Lødingen1044527,4516,5293,50,919,419,414193,14,90,800,3
Tjeldsund444,8319,3125,5180,10,39911,9111,75,70,20,10,1
Evenes390,3252,8137,660,50,410,610,617,8150,48,90,303,3
Ballangen1193,1932,2260,946124,284,984,922,932611,50,300,5
Røst3371,410,13361,38,900,40,40,800000,1
Værøy1824,218,61805,517,60000,6000,200,1
Flakstad1172,4178,4994155,409,39,34,46,62,30,200,2
Vestvågøy2109,6424,61685,1280017,617,63560,127,93,10,10,8
Vågan2087,5479,21608,32670,119,119,130,2150,68,92,300,9
Hadsel1184,4566,6617,9265,21,315,915,927232,121,82,700,4
1825,7246,71579108,7011,811,82488,313,10,500,3
Øksnes1815,2319,51495,7166,808,98,936,398,87,21,300,3
Sortland1093721,9371,1286,80,124,424,474,6310,321,33,101,1
Andøy2793,1656,12137219,103939216,4155,118,31,906,1
Moskenes1592,5118,81473,7108,408,38,30,11,200,700
Tromsø5287,92521,32766,61631,648,143,743,7112,7635,827,112,71,54,2
Harstad1520,4445,21075,2166,5016,616,620,8210,322,36,60,71,2
Kvæfjord701,6512,6189247,20,715,115,125,221112,30,700,2
Skånland580,749585,8194,4429,329,323,6229,812,40,500,2
Ibestad592,7241,1351,791,90,76,96,910,8120,69,70,400,1
Gratangen374,7312,761,9156,91,27,17,116,3126,83,90,100,2
Lavangen324,6301,622,9168,70,54,84,815,61065,10,100,1
Bardu2703,92703,901759,615,9173,7173,787,8634,215,81,400,8
Salangen521,645863,6184,70,318,318,318,3221,912,10,60,10,2
Målselv3356,43326,230,22036,516,98989103,71008,535,71,70,34
Sørreisa391361,229,9118,70,613,213,226,1193,970,30,10,1
Dyrøy469,8288,5181,286,10,211,211,217,8163,29,40,100,2
Tranøy938,4523,9414,6196,50,123,323,349,4243,79,40,100,1
Torsken1076,1243,4832,7144,408,18,18,181,70,60,400,1
Berg1130,5293,9836,7184,60,217,217,29,880,80,50,300
Lenvik1586,7892,7694274,9042,342,384,1460,226,12,60,20,8
Balsfjord1741,71496,9244,86884,753,553,564,3627,1550,90,30,5
Karlsøy5888,31091,64796,7760,90,240,540,539,72454,30,300,3
Lyngen1299,6812,6487,1514,458,916,216,223,3182160,80,10,4
Storfjord1605,41542,862,61168,310,358,658,611,3280,56,60,500,3
Gáivuotna1115,3991,2124,2795,93,839,639,64,1135,810,20,300,2
Skjervøy1561,7473,71088368,83,48,48,417,173,31,20,800,3
Nordreisa3681,23437,5243,725518,486,586,598,3657,818,51,600,5
Kvænangen2682,52109,55731613,720,2969642,53265,90,100,2
Vardø2487,5600,61886,9531,1012,612,649,82,210,900,6
Vadsø19631257,8705,11043,5020,420,489,989,37,32,50,40,8
Hammerfest3227,8848,32379,5728,42,129,529,59,972,61,72,41,20,4
Kautokeino9707,39707,3037760704,5704,51586,53601,73,70,600,4
Alta4557,63849,5708,22679,911,118418489,2838,724,55,70,33,5
Loppa2808,6688,92119,7545,33817,817,88,278,70,30,300,1
Hasvik2767,9555,62212,3515,9021,521,56,410,800,400,4
Kvalsund2143,71844,3299,41494,40,597,497,491,9149,91,90,20,10,5
Måsøy3882,61135,82746,81043,2067,167,115,38,40,20,400,1
Nordkapp4098,5925,73172,8854,6033,233,2314,800,900,3
Porsanger59964872,61123,43345,40209,8209,8262,31016,112,31,20,22,8
Karasjok5452,95452,901342,40204204538,33317,110,50,80,10,4
Lebesby5729,23459,42269,82814,60218,3218,380,3334,81,90,300,3
Gamvik3105,31416,31688,91276,2058,458,446,930,70,40,500,2
Berlevåg2440,91121,81319,21043,3036,236,220,616,80,70,50,10,8
Tana43664051,3314,62409,80158,2158,2212,51180,827,70,400,6
Nesseby1637,41436,9200,5784,5068,368,3136,1442,23000,1
Båtsfjord2814,21434,71379,51393015159,112,50,10,700,5
Sør-Varanger5107,33971,61135,71572,40496,1496,1386,71473,411,42,61,111
Trondheim527,8342,2185,630,4018,118,118,3165,865,532,45,73,5
Steinkjer1619,61564,555,1160,80137,6137,6200,9889,1164,94,31,21,5
Namsos1040,2778,6261,6200020,820,856,9470,319,13,210,6
Hemne789,3669,9119,4243,1032,732,753,2315,122,21,10,20,2
Snillfjord648,5508,1140,3202,1018,418,441,2231,713,80,100,1
Hitra1397,7680,4717,3325,3036,136,1109,6195,712,50,500,3
Frøya5291,6241,35050,3200,1011,411,422,13,240,500,1
Ørland335,373,2262,118,300,10,12,27,538,81,205,1
Agdenes462,5317,3145,294,6020,420,427156,118,60,100,1
Bjugn1173,2383,8789,4110,5027,627,627,8180,136,11,100,2
Åfjord1411,3954,7456,7463055,355,379320,431,70,80,10,2
Roan974,7374,6600208,3018,718,732,7103,410,70,100,1
Osen1751,9387,21364,7208,7016,116,132119,49,30,100,2
Oppdal2274,12274,101606,43,467,867,8122,1421,142,52,40,43,2
Rennebu947,9947,90312,4018,918,9126,7451,6330,60,20,6
Meldal613,4613,40104,3016,716,7101,5355,230,21,40,10,4
Orkdal639,9594,345,699,3027,327,390,8323,745,93,210,6
Røros1956,51956,50689,20194,7194,7228,6807,827,420,31
Holtålen1209,51209,50665,3033,233,2160,6324,820,10,200,5
Midtre Gauldal1860,51860,50645,5044,144,1297,1803,858,91,20,30,5
Melhus696,5694,42,164035,135,1110,339876,930,51,2
Skaun252,8224,228,615,1010,910,923,1140,332,81,60,10,1
Klæbu186,4186,4018,209,89,834,4110,110,11,300,9
Malvik232,7168,464,36,206,36,312,4125,214,13,50,30,3
Selbu1234,81234,80337,7088,188,1151,6613,436,70,70,20,6
Tydal1329,21329,20691,10,1108,1108,1197,4319,87,90,300,5
Meråker1273,41273,40544,2082,882,8233,5397,611,30,400,7
Stjørdal1000,6938,362,4101,6018,518,5136,1577,988,84,60,73,8
Frosta247,476,31713,80221,243,725,10,200,2
Levanger837645,8191,237034,834,878,2360,71284,20,90,7
Verdal1564,71547,816,9520,8061,761,7224,8638,886,13,11,71,8
Verran676,3601,774,6210,80434376258,61110,40,3
Namdalseid805,6769,636210,2031,831,892,9400,830,10,20,10,2
Snåsa2342,72342,701004,10182,8182,8276,6833,335,20,50,10,3
Lierne2961,72961,701095,50322,9322,9387,91132,414,80,100,6
Røyrvik1584,81584,80791,20,1249,2249,2126,5409,74,40,200,4
Namsskogan1417,21417,20745,2048,648,6117,7482,47,80,200,3
Grong1136,21136,20370,7022,322,3113,8591,719,80,700,9
Høylandet759,2754,74,6316,1049,249,255,1313,517,50,100,3
Overhalla729,8729,80210,7030,630,659,5371,945,60,80,30,7
Fosnes681,4544,3137,2239,1069,869,821,1202,510,5000,1
Flatanger1283,6458,7824,9230,4024,524,517,9174,89,90,300,1
Vikna3292,2318,72973,5223,207,57,5254813,41,10,10,3
Nærøy1553,31067,5485,7372,4052,352,347,655141,110,30,6
Leka1704,91101594,96801,71,72,929,57,9000,1
Inderøy561,2365,7195,517,2014,414,417,9259,455,21,20,10,2
Indre Fosen1382,11051,6330,5234,4061,661,6110,8561,378,41,90,30,5