Siste oppdatering

Jobb med IT i Kartverket

I Kartverket har vi ansvar for noen av Norges viktigste digitale systemer. Vi trenger flere kloke hoder – kanskje det er deg?

På utkikk etter ny jobb?

Kartverkets IT-avdeling jobber i tverrfaglige team som eier løsningene fra A til Å. Dette skaper ansvar og engasjement for det vi lager, styrker interne relasjoner og hjelper oss med å nå mål vi er stolte av.

Bli kjent med oss i IT

Hos oss kommer du tett på både fagmiljøet og brukerne av løsningene vi utvikler. Du får være med tidlig i prosessene, teste med ekte brukere og bidra til å levere ny funksjonalitet jevnlig. Her får du jobbe med det som virkelig betyr noe – for både deg og brukerne!

Vi har store ambisjoner og jobber med å løfte de digitale tjenestene våre. Kartverkets IT-avdeling skal være en drivkraft i utviklingen – en rådgiver som viser vei ved å ta i bruk moderne teknologi, skyplattformer og gode verktøy for produktutvikling.

Vi er over 130 fast ansatte som jobber med utvikling, drift og forvaltning av IT-løsninger som brukes av hele Norges befolkning. Vi har blant annet ansvaret for utvikling og drift av Eiendomsregisteret (matrikkelen) og har egen plattform som kjører på Kubernetes i skyen.

Portrett av Wanwisa Wanpake Johnsrud, skog i bakgrunnen.

Møt våre ansatte: Former framtidens brukeropplevelser

Wanni er UX-designeren som kombinerer kreativitet, systemforståelse og menneskekunnskap for å gjøre Kartverkets digitale løsninger forståelige og tilgjengelige.


Sentrale verktøy, språk og geografiske dataformater vi jobber med:

  • GitHub, GitHub Actions, Terraform 
  • Java, Kotlin, Python, Javascript, React, Rest, SQL 
  • ETL (Extract, transform, load prosesser)
  • GIS-programvare, OGC tjenester og geografiske dataformater (bl.a GeoJson, GML, MVT)

Vi er allerede gode på IT i Kartverket, men vi ønsker å bli enda bedre sammen med deg!

Del
XPPT