Plan- og temadatautvalg Oslo og Viken
Utvalget (PTU) skal arbeide med oppgaver knyttet til etablering, forvaltning og bruk av tematiske geodata og plandata.
Gjennomførte arrangement
Utvalget må ha særlig fokus på samspillet mellom aktørene på nasjonalt, regionalt og kommunalt nivå. Flere av sakene kan behandles ferdig i dette arbeidsutvalget. Større og mer prinsipielle saker behandles av fylkesgeodatautvalget (FGU).
Plan- og temadatautvalget skal:
- gi innspill til Geodataplanen
- være forslagsstiller/ arbeidsutvalg til FGU der plan og temadata er i fokus
- bistå kommuner som vil etablere plan og tematiske data
- ta opp og følge opp faglige problemstillinger. Ved behov kan utvalget opprette egne arbeidsgrupper
Fokus skal være på tiltak, kurs, informasjon og teknisk/ innholdsfaglige utfordringer. Utvalget rapporterer til FGU.
PTU har 2-4 møter i året. Et i etterkant av FGU sitt vårmøte, og et i forkant av FGU sitt høstmøte. Det er opp til utvalget å bestemme ev. andre møter.
PTU kan opprette arbeidsgrupper med relevant representasjon som er fornuftig i forhold til spesifikke oppgaver. Utvalget er et underutvalg til Fylkesgeodatautvalget (FGU) for Oslo og Viken. PTU består av representanter fra kommunene og øvrige Geovekst-parter i fylkene.
Part | Navn | Kommer fra | Vara (kommunene) |
---|---|---|---|
Statsforvalteren i Oslo og Viken | Jette Blomsterberg (leder) | Statsforvalteren i Oslo og Viken | Jon Anders Anmarkrud |
Kartverket Oslo og Viken | Tom Joar Kristiansen (sekretariat) | Kartverket Oslo og Viken | |
Kartverket Oslo og Viken | Irén Andersen (sekretariat) | Kartverket Oslo og Viken | |
Kommunene | Tom-Erik Bakkely Aasheim | Ringerike kommune | |
Kommunene | Elisabeth Bergström | Fredrikstad kommune | Erlend Torheim Bjelkarøy (Fredrikstad kommune) |
Kommunene | Kristin Tandberg | Asker kommune | Per Henning Bjerva (Vestby kommune) |
Kommunene | Ingunn Servold | Ullensaker kommune | Kjetil Hauger (Aurskog-Høland kommune) |
Kommunene | Sander Lilleslett | Gol kommune | Alexander Brodahl Moxnes (Hemsedal kommune) |
Kommunene | Gro Heidi Sommerstad | Kongsberg kommune | |
Kommunene | Bernt Egil Tafjord | Øvre Eiker kommune | |
Kommunene | Hilde Sørlie | Bærum kommune | |
Kommunene | Trym Teigene | Oslo kommune | |
Statens vegvesen | Atle Dale Moen | Statens vegvesen | Tu Anh Ngu |
Viken Fylkeskommune | Nadja Stumberg | Viken Fylkeskommune | |
Viken Fylkeskommune | Ingrid Falkflaug Misund | Viken Fylkeskommune | |
Bane NOR | - | Bane NOR | - |
E-posten er sendt